SINAV HAKKINDA

Sınav Hakkında

ICAO ENGLISH TEST – TEC

The ICAO English Test will last 30 minutes approximately and it will consist of three different parts.

PART A :ONE-TO-ONE INTERACTION / EXAMPLE PART A
PERSONAL INTERVIEW (10 MINUTES)

You are expected to be able to speak about your professional life. The interlocutor will ask you some related questions.

PART B :NO VISUAL CONTACT / EXAMPLE PART B
AUDIO COMPREHENSION (12/15 MINUTES)

You are expected to be able to answer specific questions related to two different audios with no visual contact and also talk about what you have understood from an aviation-related recording after listening to them only once. You will be allowed to take down notes (TALPA Test Center will provide you with pen and paper for that purpose). You will not be allowed to take these notes after the exam.

PART C: ONE-TO-ONE INTERACTION / EXAMPLE PART C
VOCABULARY, STRUCTURE AND PRONUNCIATION (10 MINUTES)

You are expected to be able to speak about an aviation-related topic provided in a photograph (Aviation Related Topics). The interlocutor will ask you some related questions. You will have 20 seconds to look at the photograph before you are asked to start

The test will be recorded on audio or video media for subsequent rating. All notes and recordings are confidential and will be treated according to the applicable law on the Protection of Personal Data.

ADAYLARA NOTLAR

YAPILMASI GEREKENLER:

1. Teste dinlenmiş, sakin ve iyi hazırlanmış gelin.
2. Lisansınızı ve kimliğinizi getirmeyi unutmayın.
3. Uçuş eğitiminize başlamadan önce öğrenebildiğiniz derecede İngilizce öğrenin. Havacılık İngilizcesi sadece radyotelefon konuşmaları değildir, havacılık konularını içeren en sade İngilizcedir. İngilizce öğrenin!
4. Bilginizin test edilmediğini hatırlayın.
5. Bunun sizin testiniz olduğunu hatırlayın ve bu sizin en iyi İngilizcenizi gösterme fırsatınız.
6. Eğer kafanızda net olmayan konular varsa test başlamadan önce bu konularla ilgili açıklama isteyin.
7. Testin herhangi bir anında eğer anlamadığınız bir şey varsa bunun tekrarını testi yapan yetkiliden isteyin.
8. Eğer bir kelimeyi ya da kavramı anlamadıysanız ya da söyleneni duymadıysanız açıklama isteyin.
9. Limitlerinizin olduğunu kabul edin. Anlamadıysanız bunu söyleyin.
10. Mobil telefonunuzu kapatmayı unutmayın.

YAPILMAMASI GEREKENLER:

1.Gireceğiniz teste “bir deneyeyim bakayım” gibi bir bakış açısı ile yaklaşmayın. Geçersiz puan almak enerji, zaman ve para kaybıdır. Aynı zamanda moral bozucudur.
2. Anlamıyorsanız anlamış gibi yapmayın veya uydurmayın. Bunlar kavrama konusunda düşük puan almanıza neden olur. Anlamadığınızda uydurmaktansa anlamadığınızı söylemeniz daha iyidir. Uydurmak gerçek bir havacılık olayında tehlikeli olabilir.
3. Her şeyi hatırlamaya çalışmayın. Kısa notlar alın veya sadece hatırladığınızı tekrarlayın. Bu bir hafıza testi değil.
4. Dil yeterlilik seviyenizin ötesinde olan durumların anlatımına girmeyin. Basit ve iyi telaffuz edilmiş İngilizce içinden çıkılmaz olan komplex bir dilden daha iyidir.
5. Bir soruyu ya da bir audiyoyu kaçırmanın sizin dezavantajınıza olduğunu düşünmeyin. Bu iletişime geçmek ve öğrenmek için bir fırsattır.
6. Aynı gün içerisinde sonuçlarınızı beklemeyin. Sonuçlara ulaşmanız minimum 10 iş günü sürecektir.

i-Line Talpa Test Center Antalya